Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 
HESAP VERMEKTEN KAÇIYORLAR

HESAP VERMEKTEN KAÇIYORLAR

Tarih 05 Temmuz 2010, 14:32 Editör Giresun Tercih

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU, AK Parti'nin fındık üreticilerine yönelik politikalarını eleştirerek, ''AKP fındık kurdudur, o fındık kurdundan kurtulmak için ilaçlamamız lazım'' dedi.

KILIÇDAROĞLU, Giresun Osmanağa Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmasına, ''Sizinle dertleşmeye, gönül birliği kurmaya, bu milletin dertlerini çözmeye geldik'' diyerek başladı.

AK Parti'nin fındık üretimine ilişkin politikalarını eleştiren KILIÇDAROĞLU, meydandakilere ''AK Parti'nin fındık politikalarından memnun musunuz?'' diye sordu, ''Hayır'' yanıtını alan KILIÇDAROĞLU, ''Sizin bu sesiniz Ankara'ya gidecek ve Recep Bey'in ezberi bozulacak'' karşılığını verdi.

Bu sırada alandakilerin ''Fındık kurdu AKP'' şeklinde tempo tutmaları üzerine KILIÇDAROĞLU, ''Evet AKP fındık kurdudur, o fındık kurdundan kurtulmak için ilaçlamamız lazım. Ne zaman ilaçlayacağız, seçim sandığında. O zaman Recep Bey'in ezberi yine bozulacak'' diye konuştu.

CHP iktidarında Fiskobirlik'i yeniden görkemli günlerine döndüreceklerini ve fındık üreticilerinin alın terinin karşılığını almalarını sağlayacaklarını belirten KILIÇDAROĞLU, ''CHP, yani bizler, halkın partisi asla rantın iktidarı olmayacak, halkın iktidarı olacaktır'' diye konuştu.

Alanda bir vatandaşın taşıdığı ''Bizim çocuklarımız gemiyi leğende yüzdürüyor'' pankartını işaret ederek, atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: ''Evet sizin çocuklarınız leğende yüzdürüyor, onların çocukları ne yapıyor? Onlar garip gureba edebiyatı ile başladılar, halkı kandırdılar köşeyi döndüler bunun hesabını mutlaka soracağız. Onun için diyoruz ki AKP eşittir adaletten kaçanlar partisi, niye böyle diyoruz, dokunulmazlığı kaldıracağız dediler kaldırmadılar.''

Hesap vermekten kaçiyorlar

İktidarın vatandaşın ödediği her kuruşun hesabını vermesi gerektiğini, ancak AK Parti iktidarının hesap vermekten kaçtığını ileri süren KILIÇDAROĞLU, ''TBMM'de hayali ihracatçı, ihaleye fesat karıştıran, kalpazan istiyor musunuz? İstemiyorsanız bunun yolu açık, sandık gelecek bütün bunları sandığa gömeceğiz'' diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN'ın ekonomideki büyüme rakamlarına yönelik sözlerini de eleştiren KILIÇDAROĞLU, açıklanan büyüme rakamlarının vatandaşa yansımadığını, toplumun tüm kesimlerinin ekonomik sıkıntı içerisinde olduğunu savundu.

''CHP iktidarında bu düzeni değiştireceğiz, beraber üreteceğiz, hakça bölüşeceğiz, hiç kimseye haksızlık etmeyeceğiz'' dedi.

“Dallarini   silkeliyoruz...''

Kemal KILIÇDAROĞLU, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Bunlar hak dediler, hakkın içini boşalttılar, özgürlük dediler, özgürlüğün içini boşalttılar, bunlar herşeyi aldılar, bir korku imparatorluğu kurdular. Din, iman dediler insanların inançlarıyla oynadılar. İnsanların inançları bizim başımızın üstündedir, onların inançlarıyla uğraşmayacağız, ama yoksulluklarını gidereceğiz. Bize diyorlar ki, bunları biraz daha silkeleyin merak etmeyin, Ankara'da gövdesini silkeliyoruz, Ordu'da, Trabzon'da Giresun'da dallarını silkeliyoruz. Biz silkeledikçe onlar daha baskıcı olacaklar, millete hükmetmeye çalışacaklar.''

Konuşmasının ardından miting meydanında toplananlara parti otobüsünün üzerinden karanfil atan KILIÇDAROĞLU'nun içerisinde bulunduğu parti otobüsü, kalabalık ve meydanın üzerinden geçen elektrik telleri nedeniyle, miting meydanından ayrılırken güçlük yaşandı.

Bu haber 945 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Spor

OYMAKBAŞI KURSU BAŞLADI

OYMAKBAŞI KURSU BAŞLADI Milli Eğitim Bakanlığı Okuliçi Beden Eğitimi, Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığınca düzenlenen "Oymakbaşı Kursu", a...

KILIÇDAROĞLU'NUN GİRESUN PROGRAMI DEĞİŞTİ

KILIÇDAROĞLU'NUN GİRESUN PROGRAMI DEĞİŞTİ CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU'nun 3 Temmuz Cumartesi günü Giresun'da yapacağı mitingin saati ve prog...
BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI...HOCALI23 Şubat 2019

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitemizde Bulunan Haberler Kurumumuzca Telif Hakkına Sahiptir. İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Her Editör Kendi Yazısından Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi