Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 
DEVLET HASTANES'NDEN BİR İLK DAHA

DEVLET HASTANES'NDEN BİR İLK DAHA

Tarih 21 Temmuz 2010, 13:49 Editör Giresun Tercih

Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri, Türkiye'de bu hizmeti sunan sayılı iller arasında yer almaktadır.

Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ahmet BAL "İlimizde eksikliği hissedilen bir hizmeti daha sunmaktan mutluyuz." dedi.

 

 

1 doktor, 1 hemşire, 1 sağlık memuru, 1 şoför ile hastalarına evlerinde ve aile ortamında hizmet sunulmaya başlandı.

Evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon ve psikolojik destek sağlanması amacı ile evde bakım hizmetlerini hastane bünyesinde başlattı. Evde bakım hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır. Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır. Evde bakım hizmetleri'nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar (örneğin alzheimer, demans, felç gibi...) yararlanabilmektedir.

Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar evde bakım hizmetleri'nden yararlanamamaktadır.

Hastanemiz 310 20 00 numaralı telefonunu arayarak 1652 No'lu dâhili numaradan başvurunuzu yapabilirsiniz. Evde bakım hizmetleri sadece hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. İlk olarak hastanın muayenesi aile hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde bakım hizmetleri'ne kayıt yaptıran hasta yada hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese evde bakım ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve evde bakım hizmetleri'nden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir.

Bu haber 872 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim/Sağlık

GÖRELE OP. DR ERGÜN ÖZDEMİR DEVLET HASTANESİ TARAFINDAN EVDE BAKIM HİZMETLERİ BAŞLATILDIĞI

GÖRELE OP. DR ERGÜN ÖZDEMİR DEVLET HASTANESİ TARAFINDAN EVDE BAKIM HİZMETLERİ BAŞLATILDIĞI Sağlık Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu Evde Bakım Hizmetlerinin sunumuna dair genelge kapsamında,

AİLE HEKİMLİĞİ ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR

AİLE HEKİMLİĞİ ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR Giresun Sağlık Müdürü Dr. Cengiz CİNDEMİR, ilde Aile Hekimliği hizmetlerinin en iyi şekilde sürdürüldüğünü söyledi.
BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI...HOCALI23 Şubat 2019

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitemizde Bulunan Haberler Kurumumuzca Telif Hakkına Sahiptir. İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Her Editör Kendi Yazısından Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi