Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 
KADIN VE KIZ ÇOCUKLARININ İNSAN HAKLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

KADIN VE KIZ ÇOCUKLARININ İNSAN HAKLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Tarih 02 Ekim 2010, 15:12 Editör Giresun Tercih

Giresun Valiliği ve Sabancı Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenenBirleşmiş Milletler Kadın ve Kız Çocuklarının İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Ortak Programı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

            Toplantıda; Sabancı Vakfı Yerel Değişiklik Programı Koordinatörü Sinem MISIRLIOĞLU İçişleri Bakanlığının Kadın Dostu Kentlere Yönelik Genelgenin hayata geçirilmesi konusunda katılımcılara bilgiler verdi.

 

            MISIRLIOĞLU yaptığı sunumda, Toplumsal cinsiyet eşitliğinin yerel hizmetlerle ilişkisine değinerek,  konunun sadece kadınları değil, erkekleri de ilgilendirdiğini belirtti.

 

            Vali Mustafa YAMAN’da yaptığı sunumdan dolayı Sinem MISIRLIOĞLU’na teşekkür etti. Kamuoyunun destek vermediği hiçbir faaliyetin başarılı olamayacağına dikkat çeken Vali YAMAN, Giresun’un sivil toplum kuruluşları yönünden zengin olduğunu ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu kuruluş faaliyetlerine destek olunacağını söyledi. Vali YAMAN ayrıca; İl Genel Meclisinde “Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonu” kurulması ve bu konuda çalışmalarda bulunmak üzere İl Özel İdaresi bütçesine ödenek konulması için çalışılacağını belirtti.

 

            Katılımcılarda söz alarak duygu ve düşüncelerini aktardılar.

 

Bu haber 815 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür/Sanat

NEVRUZ KUTLAMASI YAPILDI

NEVRUZ KUTLAMASI YAPILDI Nevruz kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı. Valiliğimiz ile Giresun Üniversitesinin bi...

NEW YORK'TAKİ BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GENEL KURULU'NDA VE HARVARD ÜNİVERSİTESİ'NDE NEVRUZ KUTLAMASI

NEW YORK'TAKİ BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GENEL KURULU'NDA VE HARVARD ÜNİVERSİTESİ'NDE NEVRUZ KUTLAMASI Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRKSOY işbirliğiyle ABD'de düzenlenecek Nevruz şenlikleri için Washington, New Y...
BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI...HOCALI23 Şubat 2019

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitemizde Bulunan Haberler Kurumumuzca Telif Hakkına Sahiptir. İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Her Editör Kendi Yazısından Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi