Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 
GÖRELE OP. DR ERGÜN ÖZDEMİR DEVLET HASTANESİ TARAFINDAN EVDE BAKIM HİZMETLERİ BAŞLATILDIĞI

GÖRELE OP. DR ERGÜN ÖZDEMİR DEVLET HASTANESİ TARAFINDAN EVDE BAKIM HİZMETLERİ BAŞLATILDIĞI

Tarih 30 Kasım 2010, 18:30 Editör Giresun Tercih

Sağlık Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu Evde Bakım Hizmetlerinin sunumuna dair genelge kapsamında,

Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu Evde Bakım Hizmetlerinin sunumuna dair genelge kapsamında, evde bakım hizmet birimlerini hizmete soktuklarını belirten Görele Op. Dr Ergün Özdemir  Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. A.İbrahim ULUSOY “Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu Evde Bakım Hizmetlerinin sunumuna dair genelge kapsamında,evde bakım hizmet birimimiz: bir doktor ,bir diyetisyen,bir hemşire,bir sağlık memuru,bir sekreter ve bir şoför ile birlikte kurulmuştur ve sağlık-bakım hizmetleri vatandaşlarımıza sunulmaya başlanılmıştır.Bugün itibarı ile birimimize başvuran ve hizmet almaya devam eden 12 hastamız mevcuttur.Evde bakım birimimiz, genelge kapsamında , Görele belediye sınırları içerisinde hizmet vermektedir.

 

Evde Bakım Hizmeti; hastalığı nedeniyle hastanede yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar (örneğin alzheimer, demans, felç gibi) ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanamamaktadır.

 

Evde bakım hizmetleri sadece hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet verecektir. İlk olarak hastanın muayenesi Sorumlu Hekim tarafından yapılacaktır. Evde Bakım Hizmetleri’ne kayıt yaptıran hasta yâda hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese evde bakım ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yaparak ve evde bakım hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir “ dedi.

 

Bu haber 1047 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim/Sağlık

DEVLET HASTANES'NDEN BİR İLK DAHA

DEVLET HASTANES'NDEN BİR İLK DAHA Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri, Türkiye'de bu hizmeti sunan sayılı iller ara...

AİLE HEKİMLİĞİ ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR

AİLE HEKİMLİĞİ ÇALIŞMALARI HIZLA SÜRÜYOR Giresun Sağlık Müdürü Dr. Cengiz CİNDEMİR, ilde Aile Hekimliği hizmetlerinin en iyi şekilde sürdürüldüğünü söyledi.
BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI...HOCALI23 Şubat 2019

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitemizde Bulunan Haberler Kurumumuzca Telif Hakkına Sahiptir. İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Her Editör Kendi Yazısından Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi