Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 
MEMURLARA ZORUNLU GÖÇ YOLU AÇILDI

MEMURLARA ZORUNLU GÖÇ YOLU AÇILDI

Tarih 13 Ocak 2011, 18:00 Editör Giresun Tercih

Türkiye Eğitim, Öğretim Ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Giresun Şubesi Başkanı Arif ÇETİNKAYA yaptığı yazılı basın açıklamasında Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen'in itiraz ettiği torba yasa maddelerinde gerçekler ortaya çıkmaya başladı dedi.

              Memurların iş güvencesini yok edecek, sürgün ve zulmün önünü açacak, Devlet Memurunu hükümetlerin ve siyasi partilerin memuru yapmak için her türlü baskıya maruz bırakacak düzenleme TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda maalesef kabul edilmiştir. 

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmekte olan torba yasa tasarısının 88.maddesi ile 657. Sayılı Devlet Memurları Yasası'nın 'kurumlar arası geçici süreyle görevlendirme' maddesinde değişiklik yapıldı.

 

            Torba yasa tasarısına eklenen bir hükümle, memurlara amirlerinin 'oluru'  ile başka bir kuruma veya ile  'görevli olarak' gönderilmesinin yolu açıldı.

 

Buna göre memurlar geçici görevlendirme yapmak isteyen kurumun talebi ve çalıştıkları kurumun izni ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında kendi istekleri dışında bir yılda 6 ay görevlendirilebilecek.

 

Böylece Memurlara, 'zorunlu' göç yolu açıldı. Memur, kendisi istemese de başka bir kuruma ve yere gönderilebilecek. Memurun isteği olmaksızın yapılacak bu görevlendirme 6 ay sürebilecektir.

 

Bunu maddenin son bölümüne eklenen fıkrayla; memurların kamu yararı ve hizmet gerekleri sebebiyle ihtiyaç duyulması halinde  diğer kurum ve kuruluşlarda altı aya kadar geçici süreyle görevlendirilebileceğine hükmediliyor. Bu görevlendirme için Devlet Personel Başkanlığından uygun görüş alınması şartı konuluyor.

 

İşte bu madde ile memurun muvaffakiyeti dışında yapılacak bu görevlendirmenin, 'istenmeyen' personelin başka kurum ve illere gönderilmesinin önünü açmıştır.

 

Memurların başka kurumlara ve illere sürgün edilmesine yandaş memurların kayırılmasına, memurların siyasi baskı altına alınmasına sebep olacak bu duruma karşı tüm memurları, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen’in, çalışanlar için, ülkenin geleceği için, çocuklarımız için verdiği hak ve hukuk mücadelesine destek olmaya çağırıyorum. Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen çatısı altında birleşerek bu yasanın bu şekilde meclisten geçmesine engel olmalıyız. Bu yasa TBMM Genel Kurulunda mutlaka düzeltilmelidir. Aksi takdirde kamu çalışanlarının geleceği karanlıktır.

Bu haber 808 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haber

GÜ.REKTÖRÜ PROF. DR. CEVDET COŞKUN'UN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

GÜ.REKTÖRÜ PROF. DR. CEVDET COŞKUN'UN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI Annemiz, eşimiz, kızımız, kardeşimiz, arkadaşımız ve yaşadığımız dünyanın en güzel rengi kadınlarımız, toplumumuzu ...

EMİTT FUARINDA GİRESUN

EMİTT FUARINDA GİRESUN Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMİTT) Fuarı İstanbul'da açılıyor.
BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI...HOCALI23 Şubat 2019

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitemizde Bulunan Haberler Kurumumuzca Telif Hakkına Sahiptir. İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Her Editör Kendi Yazısından Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi