Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 
CHP GELECEK KÖLELİK BİTECEK

CHP GELECEK KÖLELİK BİTECEK

Tarih 22 Mart 2011, 18:41 Editör Giresun Tercih

CHP Merkez İlçe Başkanı Adnan AYDIN, hükümetin Giresun'da tüten baca bırakmadığını belirterek vatandaşları adeta modern köle haline getirdiğini belirtti.

 

Aynı işi yapanların 4/c,4/b gibi değişik statülerde çalıştırılmasının yarattığı kargaşa ve haksızlığa son verilecektir. Taşeron işçilerinin emeğinin sömürülmesine son verilerek kadrolara alınacaktır. Meslek hastalıkları hastanelerinin sayısı arttırılacak; özellikle sanayinin yoğun olduğu yerlerde yeni meslek hastalıkları hastaneleri açılacaktır dedi.

 

AYDIN, CHP iktidarında vatandaşların insanca yaşam hakkına sahip olacaklarını belirterek, “Çalışmak her insanın vazgeçilmez hakkıdır. İşin sınırlı, çalışacak insanın çok olması hiçbir zaman kader değildir.

 

AKP zihniyeti:   Seka Kağıt Fabrikasını kapattırarak işçileri ve çocuklarını sokağın kaderine terk etmiştir. Özel sektör fabrikalarını, Fiskobirlik’i yok ederek üreticilerini ve çalışanlarını sadakaya muhtaç hale getirmiştir.

 

Giresun’da tüten baca bırakmayan, halkımızın manevi değerlerini sömürerek makam ve mevkilerini korumaya çalışanlar işsizliği, yoksulluğu kader haline getirmiş vatandaşlarımızı modern köle yapmışlardır” dedi.

 

Aydın, CHP iktidarında vatandaşların modern kölelikten kurtulacağını belirterek şu ifadelere yer verdi, “Emeğin üzerindeki vergi ve fon yükü azaltılacaktır. Asgari ücret, aile geçimi esas alınarak, insan onuruna ve sağlıklı yaşama elverişli ölçüde saptanacaktır. Devlet,tüm çalışanların, sendikal örgütlenme hakkını güvence altına alacak, kamu çalışanlarının sendikalaşma ve grevli toplu iş sözleşmesi yapma hakları yeniden düzenlenecektir.Tarım kesimindeki mevsimlik veya geçici işlerdeki, yapı iş kolundaki işçilerin, kapıcıların, şoförlerin, ev hizmeti görenlerin örgütlenmeleri ve haklarını daha etkin biçimde koruyabilmeleri desteklenecektir.Ücretli çalışanların farklı statülerdeki hak ve özgürlüklerindeki ayrımcılık ortadan kaldırılacaktır.

 

CHP iktidarında çalışma hakkı kutsal, emek en yüce değer olacaktır.”

 

 

Bu haber 679 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

GELDİ BASINLA BULUŞTU

GELDİ BASINLA BULUŞTU AKP Millet Vekili aday adayı Mehmet GELDİ yaptığı basın toplantısında şu ifadelere yer verdi. Milletvekili aday a...

AK PARTİ TEMAYÜLÜNDE ŞENGÜL ŞAHİN İLK SIRAYI ALDI

AK PARTİ TEMAYÜLÜNDE ŞENGÜL ŞAHİN İLK SIRAYI ALDI AK Parti'de temayül yoklaması dün yapıldı. 1710 teşkilat mensubunun oy kullandığı temayül yoklamasından 577 oy ...
BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI...HOCALI23 Şubat 2019

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitemizde Bulunan Haberler Kurumumuzca Telif Hakkına Sahiptir. İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Her Editör Kendi Yazısından Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi