Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 
GELDİ BASINLA BULUŞTU

GELDİ BASINLA BULUŞTU

Tarih 23 Mart 2011, 18:12 Editör Giresun Tercih


AKP Millet Vekili aday adayı Mehmet GELDİ yaptığı basın toplantısında şu ifadelere yer verdi. Milletvekili aday adaylarından (mevcut Milletvekilleri ve Milletvekili aday adayı olmak üzere istifa etmiş İl başkanı Mehmet GELDİ dışındaki) 30 aday adayını kapsayan Teşkilat içi Tema- yül oylaması yapılmıştır.

                      Bu oylama esnasında görülmüştür ki, Ak Parti Giresun İl Teşkilatı ve bütün kademeleri, partimize ilgi duyan bütün aday adaylarını kucaklamıştır. Hemen hemen her meslek grubundan ve Ak Parti’ye destek veren toplumun tüm kesimlerinden oluşmuş aday adayları ile AK Parti Teşkilat Temayül oylaması bir şölen havasında geçmiş ve elbetteki her yarışmada olduğu gibi birincisinden sonuncusuna kadar dereceler oluşmuştur.AK Parti Genel   Merkezi ve Başbakanımızın başlangıçta belirttiği üzere bu sonuçlar bağlayıcı olmayıp, teşki-  latın aday adaylarına bakışı noktasında ipuçları vermiştir. Genel Merkezimiz, kendi koyduğu kriterler açısından bu sonuçları değerlendirecektir.

                      Milletvekili aday adayı ve eski İl Başkanı olarak benim tespitim şudur; AK Parti Teşkilatları, kendi teşkilatında hizmet vermiş aday adaylarının tamamına yakınına değer

vermiştir. Teşkilat dışından ve bürokrasiden gelen aday adaylarını da azınsanmayacak ölçüde önemsemiştir. Bence en önemlisi kadın teşkilatları başta olmak üzere kadın aday adaylarına sahip çıkmıştır. Bana göre çok önemli tespitlerden bir tanesi teşkilat oylarını tüm aday adayla- rı  arasında dağıtmış ve olağanüstü farklar oluşmamıştır. Temayülün birincisinin aldığı terci- hin yarısı kadar tercihi 11. olan aday adayı alabilmiştir. Sonuç olarak hiçbir aday adayını üzmemesi gereken bir tablo ortaya çıkmıştır.

                      Tüm aday adaylarımıza özellikle de ilk defa siyasi mücadelede yer alan arkadaş- larımıza acizane tavsiyem,  bugün bir başlangıç yapılmıştır. Bu başlangıçla çıkılan yolda de-vam edilmelidir. Her biri kaliteli olan aday adaylarımız var. Aday adaylığının bundan sonraki aşamalarında ve şayet aday olamazsak diğer aşamalarında her zaman şunu unutmayalım ki; hiçbir beklentisi olmadan sırf  milletimize bir hizmetim olsun diyen 1300 sandık başkanı, Sandık Müşahitleri, 34.000 civarında üyemiz ve hiç üye olmadığı halde gönül insanı olarak destek veren seçmenlerimiz vardır. Bunların gayretlerine saygının gereği kırılmamalıyız.

                          Bütün aday adayı arkadaşlarımız bugüne kadar gayet seviyeli ve ilkeli bir yarış sürdürmeye gayret etmişlerdir. Bundan sonra da yarışın seviyeli ve düzgün rekabet ölçüleri içinde devam edeceğine inanıyorum. Bu yarışın sonunda çıkacak olan dört aday adayımızın arkasında hep birlikte 12 Haziran akşamına kadar birlikte koşacağımızı ümit ediyorum. Asıl olan kendimizin nerelere geleceği değil, Giresun ve Ülkemizin daha iyi yerlere getirilmesi için verilecek mücadeledir. Bu mücadele içerisinde herkesin sunduğu katkı ölçüsünde gönüllerdeki yükselen derecesi artarak ortaya çıkacaktır.

                          Başbakanımızın söylediği gibi “2023 yılında Dünyada 10. Büyük Ekonomi Türkiye”  hedefinde ilerlerken Giresun’umuzu daha iyi yerlere taşıma mücadelesinde yarışacak Milletvekili aday adayı ve tüm teşkilat mensubu ve üyelerimize sunacakları katkılar için şimdiden teşekkürlerimi sunuyor, başarılar diliyorum dedi.

Bu haber 766 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

CHP GELECEK KÖLELİK BİTECEK

CHP GELECEK KÖLELİK BİTECEK CHP Merkez İlçe Başkanı Adnan AYDIN, hükümetin Giresun'da tüten baca bırakmadığını belirterek vatandaşları adet...

AK PARTİ TEMAYÜLÜNDE ŞENGÜL ŞAHİN İLK SIRAYI ALDI

AK PARTİ TEMAYÜLÜNDE ŞENGÜL ŞAHİN İLK SIRAYI ALDI AK Parti'de temayül yoklaması dün yapıldı. 1710 teşkilat mensubunun oy kullandığı temayül yoklamasından 577 oy ...
BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI...HOCALI23 Şubat 2019

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitemizde Bulunan Haberler Kurumumuzca Telif Hakkına Sahiptir. İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Her Editör Kendi Yazısından Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi