Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 
BÖLÜK'DEN ÖNERİ; FINDIKTA ALAN BAZLI ÖDEME MODELİ DEĞİŞMELİ

BÖLÜK'DEN ÖNERİ; FINDIKTA ALAN BAZLI ÖDEME MODELİ DEĞİŞMELİ

Tarih 15 Ocak 2019, 12:52 Editör Giresun Tercih

Giresun Ticaret Borbası Başkan Vekili Hamza Bölük halen fındıkta üreticilere dönem başı olarak ödenen alan bazlı ödeme modelinin değiştirilerek bunun yerine üretim modeli havza modeli getirilmesini önerdiklerini açıkladı.

Bölük konu ile ilgili verilecek görevi borsa olarak yerine getireceklerinin de altını çizdi. Bölük” Sürdürülebilir bir fındık tarımının ülkemiz lehine dönüştürülmesi için fındık sektöründe fındık bahçelerinin yenilenmesi ve arazi büyüklüklerinin rantbl hale getirilmesini buradan bir kez daha ifade ederken, doğrudan gelir desteğinin de alan bazlı değil üretim bazlı havza modeline dönüştürülmesini ve bu konuyla ilgili olarak Giresun Ticaret Borsası olarak her türlü görev verilir ise buna talip olduğumuzun bilinmesini diliyoruz” dedi.

Borsa Başkanı Nurettin Bölük,”2018 Yılı Fındık ihracatının ,2'lik kısmını tek başına Giresun İlinden yapma başarısını göstermiştir. Artan fındık ihracatımızın fındık özel sektörüne teşvik bazlı ve katma değerli ürün bazında yeni teşviklerin getirilmesi ayrıca sektörümüzün enerji ve istihdam maliyetlerinin finanse edilmesi durumunda dış girdi olmadan sağladığı ihracat katkısının daha da artacağını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Giresun Ticaret Borsası’nda; 2018 yılında 3 milyar 69 milyon 549 bin Liralık işlem gerçekleştiğini de belirten Bölük, “İşlem hacminde Borsamızın ana maddesi olan; Fındık ve Fındık Mamulleri her yıl olduğu gibi; 2.960.242.415.-TL. ile ilk sırada yer almıştır. İkinci sırayı 90.570.751.-TL. ile Yaş Çay Yaprağı aldı. Bitkisel yağlar grubunda bulunan Fındık Yağı 11.043.448.-TL.’lık işlem hacmiyle üçüncü sırayı alırken, Diğer gıda maddeleri grubunda ise 7.692.471.-TL.’ lik işlem gerçekleşmiştir” diye konuştu.

Bu haber 92 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ 13. YILINI KUTLADI

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ 13. YILINI  KUTLADI Giresun Üniversitesi 13. Kuruluş Yıldönümü, Güre Yerleşkesinde düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

SİYASİLERDEN FİSKOBİRLİĞE ZİYARET

SİYASİLERDEN  FİSKOBİRLİĞE ZİYARET Yerel seçim çalışmaları için Giresun'da bulunan AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk, Belediye Başkan adayı Aytek...
BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI...HOCALI23 Şubat 2019

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitemizde Bulunan Haberler Kurumumuzca Telif Hakkına Sahiptir. İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Her Editör Kendi Yazısından Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi