Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 
GÜ.REKTÖRÜ PROF. DR. CEVDET COŞKUN'UN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

GÜ.REKTÖRÜ PROF. DR. CEVDET COŞKUN'UN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Tarih 08 Mart 2019, 17:36 Editör Giresun Tercih

Annemiz, eşimiz, kızımız, kardeşimiz, arkadaşımız ve yaşadığımız dünyanın en güzel rengi kadınlarımız, toplumumuzu bir arada tutan en güçlü bağımız..

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü”, tüm dünyada kadınların, kendilerini geliştirme ve eşit şartlarda yaşama isteklerini dile getirdikleri bir dayanışma günü olarak kabul edilmektedir.

Geçmişi 1857’ye dayanan ve Ülkemizde de 1921’den bu yana kutlanan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nde,  Milletimizin tarihinde her zaman etkin rol oynamış ve tarih yazmış kadınlarımızı onurlandırmak ve onların eşit şartlarda yaşamalarına imkan verecek koşulları oluşturmak birey olarak hepimizin görevi ve sorumluluğudur.

Şunun da bilincindeyiz ki, toplumların gelişmişlik düzeyi, kadınlarının her alanda etkin rol oynamasıyla birebir ilintilidir. Toplumumuzun en önemli yapı taşını teşkil eden Anadolu Kadını, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma yolunda her türlü fedakarlığı göstermiş, eğitim, hukuk, sağlık, sanat, spor ve bunun gibi birçok alanda ulusal ve uluslararası başarılara imza atmıştır.

Giresun Üniversitesi olarak; bu duygu ve düşüncelerle başta elleri öpülesi annelerimiz olmak üzere, bütün kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor; Ülkemizin müreffeh yarınlara ulaşması yolunda hayatın her alanında yılmadan çalışan kadınlarımızın önünde saygı ile eğiliyoruz.


Bu haber 21 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haber

EMİTT FUARINDA GİRESUN

EMİTT FUARINDA GİRESUN Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMİTT) Fuarı İstanbul'da açılıyor.

2011 YILINDA 535 BEBEK DÜNYAYA GELDİ

2011 YILINDA 535 BEBEK DÜNYAYA GELDİ Giresun İl merkezi ve İlçelerinde, 2011 yılı Ocak ayı içerisinde 535 bebek dünyaya geldiği açıklandı.
BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI...HOCALI23 Şubat 2019

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitemizde Bulunan Haberler Kurumumuzca Telif Hakkına Sahiptir. İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Her Editör Kendi Yazısından Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi