Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI...HOCALI

Giresun Tercih

23 Şubat 2019, 13:54

Giresun Tercih

 

 

 

 

 

                BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI…. HOCALI

 

       Yazının başlığını koyarken  1992 yılı şubat ayının 25- 26 ya bağlayan gecede, Karabağ’ın Hocalı kasabasında soydaşlarımıza Ermenilerin yaptığı soy kırımın içimizdeki acısının silinmediğini ve silinmeyeceğini işaret etmek istedim. Bu soykırımın üstünden yılların geçmiş olmasına rağmen, bu vahşi katliamı yapanların henüz herhangi mahkemede yargılanmamış olmaları da, milletimize ve insanlığa acı vermektedir.Çok yakın tarih olan bu katliamı yapan Ermeni Komitacı Örgütler ve askerlerinden henüz hesap sorulmamış olması utanç vericidir. Ermenilerin soy kırım olarak dünya kamuoyuna reklam edip, bazı ülkelerce de kabul edilen 1915 sözde soykırım olaylarının Ermenilerin Anadolu da  yaptıkları katliamların bir benzerini de  Karabağ’ın Hocalı Kasabasında  bir gecede  dünya milletlerinin gözleri önünde yaptıkları  ve bu soykırımda  resmi rakamlara göre toplam  613 soydaşımızın bedenleri parçalanıp gözleri oyulup uzuvları parçalanmış, kadınların göğüsleri parçalanmış vaziyette, çeşitli işkencelerle yaşlı, genç, çocuk, kadın, kızan demeden katletmiş olmaları uygar Dünyanın hafızalarına yerleşmiş olmasa da, bizim hafızamızdan hiç çıkmayacaktır.Daha dün… sözde Ermeni soykırımını kabul eden Fransa, önce Hocalıyı görmemezlikten gelirken; kendilerinin 1943’lü yıllarda  Cezayir de bir buçuk milyon insanı katledip, burada soykırım yaptıklarını unutmuşlardır. Fransa’ya  en üst düzeyde sayın Cumhurbaşkanımız  gayet net ve anlaşılır üslupla gereken cevabı vermiştir.      

 

     Rahmetli Cumhurbaşkanı Elçibey’in devrilmesi olayının arkasında, Karabağ politikasının olması bir gerçekti. Zamanın siyaset adamları gerek iç ve dış politika, gerekse milletler arası siyasette olumsuz kararlar aldıkları için; Ermeniler sütten çıkmış ak kaşık olarak propagandalarını sürdürürken,  günümüzde yanlış ve haksız savlarını kabul ettirebiliyorlar. Elçibey; Cumhurbaşkanı olduğunda öncelikli düşüncesi Ermenilerin işkal ettiği Karabağ topraklarından çekilmesi, iki yüz bin Azerbaycan Türkü’nün  Karabağ topraklarına dönüşüne izin verilmesi ve  bulundukları yere özerklik  verilmesi ve buna da evet diyeceğini açıklamış dır. Elçibey’in bu açıklaması ne yazık ki!.. heyetler arasında anlaşma sağlanamamış Rusya, Gürcistan, İran tarafından pek karşılık görmezken;  ülkeler sosyal ekonomik ticari stratejik kültürel politikalarına esir düşmüş, Karabağ’daki tarihi gerçeği ve Ermeni’lerin işgal ettiği Azerbaycan toprak bütünlüğünü görmezlikten gelmişlerdir. Bu düşünceye taraf olup Elçibey’i desteklememişlerdi.

      

       Hocalı soykırımı; soydaşlarımıza hunharca  yapılan en acı katliamdır. Daha öncesinden bu yana Karabağ’da yaklaşık Otuz bin’ e yakın soydaşımız Ermeniler tarafından katledilip, toprakları işgal edilirken; Bir milyon’a yakını da soydaşımız yurtlarından edilmiştir. Türk milleti tarih boyu barbar milletlerce sürgünlere, katliamlara uğramıştır. Halen dünyanın gözü önünde Doğu Türkistanlı soydaşlarımız, Çin mezaliminde çeşitli işkenceler görüyorken; Kerkük’de Türkmen soydaşlarımız da aynı mezalim içindedirler. Bizler onların feryatlarını duymazlıktan geliyoruz.  Günümüzde  Ermeni terör örgütleri Türk düşmanlığını küçücük çocuklara okullarda her sabah and içtirerek öğretirken biz “Türk’üm doğruyum” andımızı okullardan kaldırtıyoruz. Çok acı verici

   

       Hocalı da soydaşlarımıza Ermenilerce yapılan soykırımı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Unutmadık unutturmayacağız. Azerbaycanlı soydaşlarımız Ali Bey HÜSEYİNZADE ve Elçibey gibi aydınların fikirlerini benimseyip onların düşüncelerini örnek almalılar. Hocalı’da katliama uğrayan soydaşlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun. Nerde bir Türk mezalime uğruyorsa Milletimiz gözyaşı döküyor. NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE.

Bu haber 50 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
BİR MİLLETİN GÖZ YAŞI...HOCALI23 Şubat 2019

GALERİ

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Sitemizde Bulunan Haberler Kurumumuzca Telif Hakkına Sahiptir. İzinsiz Kullanılması Yasaktır. Her Editör Kendi Yazısından Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi